Як вибрати матрац і на що необхідно звернути увагу при виборі матраца?


Починаючи вибирати матрац для сну, перш за все, варто зрозуміти для чого він потрібний і якими властивостями він повинен володіти. Вночі, заснувши в неправильному положенні, можна викликати біль в спині і шиї. Також неправильна ортопедична постава не дозволяє відпочити м'язам, що перешкоджає виникненню фази глибокого сну, коли організм повинен максимально відпочивати. Крім того, жорстка дієта або робота в пізню годину зазвичай вносять зміни у фази сну.

Дуже часто, вибираючи в меблевому салоні ліжко (або спальню), покупець багато часу приділяє вибору ліжка або шафи, але не матраца. На кухні - Ви готуєте, в шафі - складаєте потрібні (і непотрібні) речі, на дивані - просто сидите (інколи зручно, а інколи - не дуже), але на ліжку ви спите. І робите це щоночі впродовж всього свого життя. Неякісні корпусні або м'які меблі можуть дратувати, але не більш того. Не якісний же матрац не просто надає Вам дискомфорт, але і шкодити Вашому здоров'ю. Давайте поклопочемося про свій сон, щоб він був не лише спокійним, але і здоровим.

Починаючи вибирати матрац для сну, перш за все, варто зрозуміти для чого він потрібний і якими властивостями він повинен володіти. Вночі, заснувши в неправильному положенні, можна викликати біль в спині і шиї. Також неправильна ортопедична постава не дозволяє відпочити м'язам, що перешкоджає виникненню фази глибокого сну, коли організм повинен максимально відпочивати. Крім того, жорстка дієта або робота в пізню годину зазвичай вносять зміни у фази сну. Хороший відпочинок – вирішення цих проблем. Хороший сон також дуже важливий для нашого здоров'я і допомагає запобігти проблемам зі всім хребтом. Сон – важливий для пам'яті, здоров'я і впливає на здатність сприймати нову інформацію. Вибір хорошого матраца і подушки – життєво важливий для повноцінного відпочинку. Правильно підібраний матрац забезпечує таке положення хребта, яке ми маємо, коли стоїмо вертикально (прямо). «Правильний» матрац може допомогти запобігти стресам і вирішити проблеми, пов'язані з хребтом.

Вибирати матрац потрібно індивідуально. Поняття "ортопедичний матрац", "анатомічний матрац" не правильні. У всьому світі говорять про ортопедичний і анатомічний ефект. Основне завдання матраца з анатомічним ефектом повторювати всі контури і форми тіла, підтримуючи хребет в природному положенні і розслабляти м'язи спини. Дуже жорсткий матрац давить на хребет, а дуже м'який — дає йому провиснути. І хоча хвороби спини матрац вилікувати не здатний, зате він може ефективно зняти напругу і втому, розвантажити хребет, тим самим краще виспатися. Чим природніше буде положення хребта, тим вище анатомічний ефект. Цей ефект перш за все залежить від наповнювача матраца. Ортопедичний ефект – означає жорсткість. Матрац з ортопедичним ефектом потрібний лише для лікувальної мети, і лише за призначенням лікаря-ортопеда. Варто відзначити, м'язи спини на матраці з ортопедичним ефектом напружені і не відпочивають.

Матраци діляться на два основних типи: пружинні і безпружинні.

Пружинні матраци бувають 2-х типів: із залежними пружинами типу «бонель» і з незалежними пружинами (пакетно-пружинні). Двоконусна пружина «бонель» - це згорнутий по спіралі дріт. Весь матрац складається з окремих пружин, зв'язаних між собою. В такого матраца немає різних зон жорсткості (однакова жорсткість по всій довжині). Пружинний матрац необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО підбирати відповідно до Вашої ваги. На двоспальному матраці присутні ефект «хвилі», «скачування». Існує поняття "втома" пружин, скрип. Шар між пружинним блоком і чохлом, які багато виробників називають термовойлок, насправді зроблений з одягу «Second hand» подрібненою в труху. Матраци, виготовлені на базі пружинного блоку типу "бонель" мають одну перевагу – низьку ціну.

Інший варіант виготовлення пружинного блоку – на базі незалежних пружин кишенькового типу. Використовуються пружини циліндрової форми, кожна з яких вставляється в спеціальний мішечок (кишеня). Мішечки склеюються клеєм між собою, який виділяє токсичні пари протягом всього часу експлуатації матраца. В такого матраца ефект «хвилі» менший, ніж в матраца із залежними пружинами, проте, повністю його виключити не можливо. Технологія дозволяє використовувати більшу кількість пружин меньшого діаметру. Дуже поважно знати яка кількість пружин знаходиться в квадратному метрі матраца! Чим їх більше – тим краще. Має бути дрібноточечне навантаження для того, щоб можна було говорити про анатомічний ефект. У блоках з незалежними пружинами має бути більше 600 пружин на м3. Якщо пружин більше 600 на кв.м., то такий двоспальний матрац коштуватиме близько 2000 доларів.

Внутрішній простір будь-якого пружинного матраца є місцем скупчення пилу, мікроорганізмів і побутових комах і абсолютно недоступний для чищення. Розкривши через рік використання будь-який пружинний матрац ви здивуєтеся, яка кількість пилу і бруду в ньому, а пружини матимуть наліт іржі. Крім того, на пружинному матраці, як і на сталевих панцирних сітках, у міру його зносу хребет провисає, м'язи перекошуються і знаходяться всю ніч в напрузі. Вранці буває важко нагнутися, боляче обернути шию. Будь-який пружинний матрац нагромаджує електромагнітні хвилі, що викликає непотрібні для організму мікровібрації.

Що стосується безпружинних матраців, то впродовж багатьох років встановлено, що вони мають більше переваг в порівнянні з пружинними матрацами. Які ж вони бувають взагалі?