Як вибрати дитячий ортопедичний матрац?


Посмішка малюка

Як хочеться побачити щасливу посмішку на обличчі дитини, коли ми зранку підходимо до її ліжечка! Кожен день ми запитуємо його: Як тобі спалося? Чи не турбувало що-небудь? І так чекаємо почути у відповідь, що все добре, снилися чудові сни. А якщо він похмурий, ось-ось заплаче? Чи завжди ми можемо зрозуміти, в чому справа? Звичайно, причин може бути безліч, і одна з можливих - незручний матрац, і як наслідок - поганий настрій.

 

Що таке сколіоз?

У дитячому віці особливо важливо стежити за правильною поставою дитини. Одна з найпоширеніших дитячих хвороб - сколіоз, який розвивається, якщо не має достатнього фізичного навантаження, в результаті неправильної пози під час роботи за столом і, звичайно, погано облаштованого спального місця. Сколіоз виникає в результаті бокового викривлення хребта; він може бути частковий, або захоплювати весь хребет. При порушенні постави зміщується центр ваги тіла, порушується положення тіл хребців по відношенню один до одного. Це призводить до того, що м'язи плечового поясу і спини слабшають, внутрішні органи зміщуються, порушується дихання, кровоносні судини можуть обмежуватися, струм крові по них сповільнюється, відбувається недостатнє насичення органів киснем. Лікарі виділяють три вікових періоди, коли розвивається сколіоз. Якщо він з'явився до 3 років, це не так небезпечно. Як правило, в цьому віці він проходить без усякого лікування. Достатньо щоб дитина багато рухалась, спала у зручному ліжечку. Сколіоз, що розвивається у віці від 4 до 10 років, набагато небезпечнійший, оскільки він швидко прогресує в міру наближення до підліткового віку. Підлітковий ж сколіоз - найважчий. Він розвивається між 10 і 13 роками, тобто в період бурхливого зростання, коли кістковий скелет змінюється особливо швидко. Лікарі відзначають, що в 70 % випадків сколіозом страждають дівчатка - підлітки.

 

Як дізнатися, чи є у вашої дитини проблеми з хребтом?

Звичайно, якщо викривлення досить сильне, то вам не складе труднощів його помітити неозброєним оком. Якщо ж воно тільки починається, то Ви, навряд чи його роздивитеся. Найпростіший спосіб - притулити дитину спиною до рівної стіни так, щоб п'яти, сідниці, лопатки і потилиця стосувалися вертикальної поверхні, і подивитися, яка відстань між попереком і дверима. У нормі воно не повинно перевищувати 1-2 см. Якщо ж проблеми очевидні, то дитину потрібно відвести до лікаря.

Посмішка малюка

 

Як вибрати якісний дитячий матрац?

Багатьох з цих проблем можна уникнути, поклавши на ліжко дитини якісний ортопедичний матрац. Який же матрац найкраще порекомендувати дітям? Традиційно вважається, що дитина повинна спати на жорсткій поверхні. Але найчастіше батьки занадто стараються з жорсткістю дитячого ложа, укладаючи своє чадо мало не на голі дошки. Звичайно, у дитини не такі високі вимоги до комфорту, як у дорослих, але чи варто впадати в таку крайність?

Посмішка малюка

• У першу чергу матрац повинен бути безпружинним, тому що тільки безпружинний матрац (ефект «тисячі пружин » ) може правильно розподілити тиск на різні частини тіла, створити м'яку анатомічну підтримку і оптимальний ортопедичний ефект.
• Стрибки дитини на безпружинному матраці, не приведуть до пошкодження внутрішнього блоку матраца, чого не скажеш про пружинний матрац (не залежно від типу пружинного блоку - «бонель» або «пакетка»), який дуже швидко може прийти в непридатність.
• Якщо у дитини немає серйозних проблем зі здоров'ям, то можна вибрати матрац середньої або помірної жорсткості.
• Чохол матраца повинен бути з натурального матеріалу, який не буде «парити» тіло і створювати статичну напругу (синтетичні тканини).
• Відсутність в матраці металевих деталей, є величезному плюсом, тому що будь-який метал, особливо в поєднанні з синтетичним чохлом, створює електростатичну напругу.
• Якщо ви хочете придбати дитячий матрац з опцією «зима-літо»:
- Чохол такого матраца повинен бути виготовлений з тканини, яка здійснює механізм терморегуляції - взимку, акумулює тепло на поверхні матраца, а влітку, випаровує надлишки вологи з тіла людини, залишаючи поверхню матраца сухою.
- «Зимова» поверхня повинна знаходитися на верхній частині чохла матраца (ідеальний варіант мериносова вовна), а не схована всередину чохла і при цьому володіти не зовсім видимим і зрозумілим складом (% вмісту вовни, тип вовни,% бавовняних волокон).
• Деякі батьки, бажаючи забезпечити дитину всім найкращим, купують вироби з однієї кокосової койри. Це не найкращий вибір, так як, такий матрац буде занадто жорстким для дитини. Матраци, що складаються повністю з кокосової койри більш доречні для дітей у віці від 1 місяця до 1 року. Дитячий матрац повинен бути помірним або комфортної жорсткості.