Скільки ж необхідно часу людині відводити для сну?


Сон необхідний нашому організму так само як їжа, вода і повітря.

Сон важливий для хорошого здоров'я, зростання і розвитку нашого організму. Украй необхідний сон нашій імунній системі. Недолік сну призводить до уповільнення зростання і розвитку організму, погіршує захисні властивості імунної системи, значно знижує реакцію, увагу і швидкість ухвалення рішень. Кожна людина потребує різної тривалості сну, залежно від віку, виду діяльності, стресостійкостіі і стану здоров'я. Наприклад, в стресових ситуаціях, хворобах, етапах одужання, вагітності, важкому фізичному і розумовому навантаженню, нашому організму необхідний тривалий сон.
Час сну, що рекомендується, для людей різних вікових категорій:

Вік

Тривалість сну (години)

Новонароджений

Більше 18

1-12 місяців

14-18

1-3 років

12-15

3-5 років

11-13

5-12 років

9-11

Підліток

9-10

Дорослий

7-8

Вагітна жінка

8

 

Недостатня кількість або незадовільна якість сну, негативно впливає на наше здоров'я і самопочуття

Відсутність повноцінного сну породжує багато проблем: загальне знесилення (особливо до кінця робочого тижня) роздратування, неуважність, втрата концентрації, значне зниження реакції, підвищується поріг чутливості до стресових ситуацій

Звернете увагу на наступні факти:

  • Якщо вам вистачає п'яти хвилин, щоб заснути, значить, вам явно не вистачає сну. Ідеальний проміжок - між 10 і 15 хвилинами. Це означає, що ви досить сильно втомилися, але вдень ви себе відчували бадьорим.
  • Сімнадцять годин безперервної дії приводить до погіршення в роботі, як дія 0,05 відсотків рівня алкоголю в крові.
  • У одному з шести дорожніх випадків (ДТП) причина – втома водія.
  • Так званий «біологічний годинник», який дозволяє деяким людям прокидатися, коли вони хочуть, працюють завдяки гормону напруги адренокортікотропіна. Дослідники говорять, що різке збільшення його рівня відбивається на несвідомому чеканні стресу від ранкового підйому.
  • Крихітні люмінесцентні промені цифрового будильника, а також світлові індикатори зарядних пристроїв і аудіо-відео техніки можуть перешкодити вашому сну (світло порушує наш біоритм і вироблення гормонів епіфізу мелатоніна і сіротоніна).
  • Температура тіла і цикл сну тісно зв'язані. Саме з цієї причини теплі літні ночі, а також морозні зимові ночі можуть викликати неспокійний сон.
  • Після п'яти безсонних ночей, дія алкоголю на організм збільшується в два рази.

Як же досягти комфортного сну в божевільному ритмі сучасного життя. Прислухайтеся до рекомендацій фахівців:

Спальня:

Перед сном не забудьте провітрити приміщення, в якому Ви спите. Це забезпечить приплив свіжого повітря і необхідний рівень вологості. Ідеальна температура повітря для спальні +18С°, вологість 50-60%. Спати при високій, або низькій температурі некомфортно. Ефірні масла лаванди, мандарина, апельсина допомагають розслабитися і заспокоїти нервову систему. Приберіть із спальні килими і інші речі, які нагромаджують пил. Відмовтеся від телевізора в спальні, перегляд телевізора стимулює наш мозок і нервову систему, в результаті організму потрібно більше часу, щоб заснути. У кімнаті повинно бути темно під час сну. Крихітні люмінесцентні промені цифрового будильника, а також світлові індикатори зарядних пристроїв і аудіо-відео техніки можуть перешкодити вашому сну.

Матрац:

Головний атрибут вашої спальні – матрац. Яка б не було красиве і дороге ліжко, але у будь-якому випадку спите ви на матраці. Матрац повинен забезпечити комфортний сон і відпочинок нашого організму, зняти навантаження з хребта і понизити больові відчуття при захворюваннях опорно-рухового апарату. Вибір матраца "по комфорту" – справа суто індивідуальна. Одним подобається матрац з жорстким комфортом, інші віддають перевагу м'якому комфорту, а треті зупиняють свій вибір на моделях з помірним комфортом. Індивідуальні потреби людей сильно відрізняються, у кожної людини свої критерії до комфорту, жорсткості і так далі, але вибираючи матрац не полінуйтеся полежати на ньому 15-20 хвилин, міняючи положення тіла. Ніколи не вибирайте матрац, натиснувши на нього коліном або рукою (визначаючи міру жорсткості або комфорту). Не купуйте матрац у маловідомих виробників. Так, він може бути набагато дешевше за матрац відомої торгівельної марки, але хто з маловідомих виробників зможе гарантувати вам якість і нести відповідальність за експлуатаційні характеристики матраца? Будь-яка компанія, що займається виробництвом м'яких меблів, вважає своїм обов'язком виготовляти матраци, передбачаючи, що це така ж проста конструкція як диван або кушетка.

Запам'ятаєте, сучасний матрац - це не просто антураж або доповнення ліжка, сучасний матрац – це СИСТЕМА КОМФОРТНОГО СНУ, яка завдяки взаємодії багатьох параметрів здатна забезпечити відмінний сон і повноцінний відпочинок.

При виборі матраца зверніть особливу увагу на наступні параметри:

  • Виробник (торгівельна марка) матраца;
  • Наявність ортопедичного і анатомічного ефекту;
  • Повітропроникність матеріалів, з яких виготовлений матрац;
  • Електробіологічність матраца;
  • Здатність (навантаження на спальне місце) матраца.

Виробник. Купуйте матрац лише у відомого виробника. Серйозні фірми цінують свою репутацію. Співвідношення ціна-якість витримується досить строго. Відомі компанії мають величезний досвід у виробництві комфортних високоякісних матраців. Фабрика Magniflex має 50 літній досвід у виробництві матраців, проводить дослідження в області відпочинку і сну, тестування матраців проходить спільно з лікарями-ортопедами, невропатологами і кардіологами. Матраци Magniflex продаються в 50-ти країнах світу, 70 млн. людей довіряють свій сон і благополуччя матрацам Magniflex. Фабрика Magniflex – це фабрика повного циклу виробництва, контроль виробництва матраців відбувається на всіх етапах, всі сертіфікаті мають безпосереднє відношення до кінцевого продукту.

Ортопедичний, анатомічний ефекти. Вибираючи матрац, зверніть увагу на здатність матраца забезпечити правильне положення хребта (з врахуванням природніх, фізіологічних вигинів), особливо в поперековому відділі. Лише безпружинний матеріал, завдяки своїй дрібнопористій губчастій структурі, дозволяє рівномірно розподілити вагу тіла людини по поверхні матраца, тим самим, забезпечуючи нашому хребту правильне ортопедичне положення. Анатомічний ефект – здатність матраца максимально точно набувати форму тіла сплячої людини, а також знижувати тиск з боку матраца на тіло людини, тим самим не порушуючи кровообіг, циркуляцію лімфи і іннервацію м'язів, суглобів і внутрішніх органів. Часткове або повне зняття тиску запобігає затіканню і онімінню м'язів, покращує циркуляцію крові, сприяє комфортному і повноцінному відпочинку і сну. У пружинних матрацах, практично відсутній анатомічний ефект, оскільки шари безпружинного матеріалу заввишки 3-4см не забезпечують повноцінного комфорту, а пружина завжди прагнутиме протидіяти виниклому навантаженню.

Повітропроникність. Внутрішній блок матраца повинен володіти високою повітропроникністю. Людина під час сну виділяє від 200 до 400мл. вологи. Матрац за рахунок високої циркуляції повітря усередині блоку, повинен швидко випарювати, а не нагромаджувати рідину. Із-за низької повітропроникності внутрішнього блоку, волога всередині матраца скупчуватиметься і застоюватиметься, що приводить до появи неприємних запахів, алергічних реакцій, поширенню бактерій і грибка. Запатентована фабрикою Magniflex технологія Airform®, забезпечує високу повітропроникність і вентиляцію внутрішнього блока матраца, а також забезпечує ергономічну підтримку тілу людини.

Електробіологічність. Матраци Magniflex не містять металевих деталей (на відміну від пружинних матраців), що приводить до відсутності і накопичення статичної електрики. Накопичення статичної електрики на тілі людини призводить до підвищеної стомлюваності організму, дратівливості, порушення сну, виникнення депресії. Статична напруга сприяє відкладенню аерозольних часток на обличчі, при яких можуть виникати небажані шкірні реакції.

Здатність (навантаження на спальне місце). Висока здатність матраца (навантаження на спальне місце), побічно говорить про якість матеріалу, який використовується у внутрішньому блоці матраца. Такі моделі матраців Magniflex, як Pratico (Пратіко), Merinos (Мерінос), Naturcomfort (Натуркомфорт) володіють здатністю до навантаження до 180кг (на спальне місце), матрац Duоform (Дуоформ) до 160кг, матраци Waterlattex (Вотерлатекс), Dualcomfort (Дуалкомфорт) володіють здатністю до навантаження до 140кг. Сприйнятливість матеріалу до таких значних вагових навантажень говорить про високу стійкість матеріалу до деформації і продавлюванню в період експлуатації, а це означає, що ваш матрац служитиме вам довго.