Про еволюцію ортопедичних постільних речей та про деякі особливості сучасних аналогів.


Лікар, до якого ви прийдете зі скаргами на болі в спині та попереку, швидше за все, поцікавиться, на чому ви спите, і порекомендує спати на жорсткому, наприклад на дошці, поверхні накритою тонкою ковдрою. Але це лише заміна однієї проблеми іншою. Якщо в м'якій постелі хребет прогинається, то на жорсткому ложі він вигинається дугою. На перший час це може дати деяке полегшення, оскільки розвантажить одні м'язи, проте навантажить інші. Крім того, лежачи на твердій поверхні, тіло стикається з нею окремими ділянками, на які чиниться великий тиск. М'які тканини здавлюються, і порушується кровообіг. Це ніяк не сприяє ні розслабленню, ні відпочинку.
 

Пружинні матраци

На пружинних матрацах, як і на сталевих панцирних сітках, у міру його зносу хребет провисає, м'язи перекошуються і знаходяться всю ніч в напрузі. Вранці буває важко нагнутися, боляче повернути шию. Пружинний матрац необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО підбирати відповідно до Вашої ваги. На двоспальному матраці присутній ефект "хвилі", "скочування", скрип.


 

Матраци без пружин

На ринку матраців з ортопедичним ефектом поступово починають займати лідируюче місце матраци безпружинні. В матраці немає металевих деталей - тому він не чинить на організм магнітного і електростатичного впливу. Відсутність у виробі пружинного блоку робить відчуття непорівнянними з тими, які випробовуються на матрацах з пружинним блоком. Матраци володіють прекрасними характеристиками по еластичності, вентиляції, вантажопідйомності, гігієнічності та стійкості. Висока здатність адсорбувати і розсіювати вологість дозволяє добре регулювати тепло людського тіла; здатність пропускати повітря перешкоджає появі паразитів і бактерій, що гарантує максимальну гігієну.


 

Обережно, пух!

А як же розкішні пухові перини? Пташине пір'я і пух добре утримують тепло завдяки численним повітряним зазорам між ними. Але вони сильно вбирають вологу і погано її віддають, тому така постіль із вечора здається сирою і холодною. Мало того, для перин необхідні напірники з дуже щільної тканини, інакше пружні пір'я вилазять назовні. Спеціальну тканину, тик, піддають просоченню, і вона стає непроникною для повітря. Все одно, що спати на клейонці! Це не тільки заважає відводу надлишкового тепла, але і не дає нормально працювати шкірі. Через пори шкіра дихає, виділяє шлаки і вуглекислоту. А непроникні напірники змушують поглинати все це назад, отруюючи організм. Всі ці неприємності посилюються застосуванням пухових ковдр. У такій "парильні" ви по декілька разів за ніч скидаєте ковдру, мерзнете й знову натягаюте її. Різкі перепади температури приводять до безсоння, викликають застуди, ревматизм і артрити. Вчені були вражені, виявивши в перинах до 10 видів паразитуючих мікроорганізмів, у тому числі мікроскопічних пилових кліщів, які активно розмножуються в теплій і вологій атмосфері такої постелі. Вони є самими численними "мешканцями" пухових постель і джерелом алергенів. Якщо перевищив припустиму межу їх вмісту (100 кліщів на 1 грам пилу), то й у здорової людини може виникнути алергія, а надалі - розвитися астма. Боротьба з цим злом малопродуктивна. Коли ми збиваємо перед сном подушки, ми лише порушуємо спокій кліщів і "провітрюємо" їх житло.


 

Найкращий варіант - вовна

На сьогоднішній день самим здоровим, гігієнічним і відмінно терморегулюючим матеріалом вважається вовна. Мало того, вона має цілющі властивості. Здавна люди позбувалися від зубного чи головного болю, від болю в попереку, прикладаючи до хворих місць натуральну, незабарвлену вовну. А перев'язавши вовняною ниткою зап'ястя або щиколотку, позбувалися від болю в суглобі. У старовину недоношених дітей клали в овечу вовну. Справа в тому, що волокна натуральної, незабарвленої вовни, зістрижені з живої тварини і не обробленої ніякими хімікатами, покриті тваринним воском - ланоліном, який складає до 12 відсотків ваги вовни. Цю цінну речовину спеціально добувають, щоб використовувати в якості основи для косметичних кремів і мазей. Якщо використовувати в ліжку натуральну вовну, то що міститься в ній ланолін, що розчиняється при температурі 35-37оС (температура тіла), легко проникає в шкіру. Він благотворно діє на м'язи, суглоби, хребет, знімає болі і стимулює кровообіг. Вовна може поглинати воду, до 40 відсотків від своєї ваги, і при цьому залишатися сухою на дотик. А коефіцієнт теплопровідності у неї нижче, ніж у багатьох текстильних матеріалів. Тому вовняна постіль - сама тепла і суха серед всіх варіантів, які ми тут розглянули.