Матеріал Merinos®


Вовна овець породи мерінос - це унікальна, найбільша тонкорунна вовна, яка стрижеться з холки однорічних овець, вирощуваних в Австралії та Новій Зеландіі. Це найбільш відомий і популярний тип вовни, який забезпечує комфортний та здоровий сон.

Вівця породи мерінос

Покриття з вовни меріноса (Merinos) володіє безліччю лікувальних властивостей, воно сприяє зменшенню болів, особливо при ревматизмі і радикуліті; забезпечує нормальний теплообмін тіла, регулює вологість, запобігає виникненню електростатичної енергії, дуже зносостійка. Вовна зберігає температуру тіла людини на поверхні матраца, тим самим, сприяє комфортному сну в зимовий період.

Чохол матраца з вовни меріноса є, незамінним покриттям для використання в дитячих і підліткових матрацах. Система теплообміну у дітей ще не функціонує повноцінно, і дитина, використовуючи натуральну вовну на матраці, почуває себе комфортно. Для дорослих людей, створення оптимального мікроклімату на повехности матраца в поєднанні з лікувальними властивостями вовни мерінос (merinos) також є запорукою комфортного та повноцінного сну.

Меріносова вовна відчувається тілом, як м'яке і приємне покриття. Вовна складається з тих же білкових речовин (протеїнів і кератинів), що й людська шкіра. Вовна овець мерінос (merinos) містить жир і ланолін, що застосовується для догляду за шкірою. Ланолін, входить у всі антиалергічні, протизапальні препарати, що сприяють загоєнню ран і переломів. Завдяки ланоліну, вовняні волокна безпосередньо впливають на рецептори шкіри і прискорюють регенераційні процеси в клітині в цілому в поперековій області, знімаючи при цьому больові відчуття.
Вовна овець мерінос (merinos) дуже гігроскопічна: при підвищенні вмісту вологи в повітрі до 100% вовна може вбирати від 30% до 40% води, не викликаючи відчуття вологості і при цьому забезпечуючи оптимальну терморегуляцію.

Переваги вовни мерінос (merinos):
- М'яка, еластична і тепла
- Гіпоалергенна
- Дихає і не викликає пітливості
- Підтримує систему теплообміну у дітей
- Вбирає вологу, залишаючись при цьому сухий на дотик
- Зігріває навіть у вологому стані
- Нейтралізує запахи
- Гігієнічна, не є середовищем для поширення бактерій
- Використовується як профілактичний засіб при захворюваннях суглобів і ревматичних хворобах
- Покращує циркуляцію крові
- Електробіологічна

Чохол з вовни мерінос застосовується в моделях матраців: Merinos и Waterlattex Merinos.

Вовна овець мерінос:
- захищає і в холод і в спеку.
Температура тіла є вирішальним чинником почуття комфорту. Причина, чому вовна настільки унікальна, криється в її хімічних і фізичних властивостях: будова волокон, еластичність і незвичайна здатність вбирати вологу. Волокна вовни мерінос - м'які, повітряні, що дає можливість ізолювати тепло. Це підвищує відчуття комфорту в жарку і холодну пору року.
Вовняні волокна дуже теплі. Коли волокна вбирають в себе багато вологи, в них відбуваються численні хімічні реакції. У результаті реакцій, в навколишнє середовище виділяється тепло, і волокна стають теплими. Це дає тілу людини час на те, щоб пристосуватися до зміни температури в результаті зміни вологості.

- дихає
Поверхневий шар вовни мерінос (merinos) має крихітні мікропори, завдяки яким волокна дихають. Мікропори такі малі, що вода у вигляді крапель не проникає крізь поверхню волокон, але випаровується вода або піт , який проникає через поверхневі пори. Вовняна поверхність, таким чином, в деякій мірі є водовідштовхуваючою. Людина регулює температуру тіла шляхом посилення поверхневого кровообігу і при необхідності - шляхом виділення поту.

- Пожежобезпечна
Волокна вовни - пожежобезпечний матеріал. Вони вкрай важко загоряються і не підтримують горіння, на відміну від штучних волокон і тканин, які використовують багато виробників матраців.

- Не вбирає запахи
Завдяки швидкості хімічних реакцій у волокнах - вовна легко очищається. Запах поту і інші сторонні запахи легко випаровуються при достатньому провітрюванні. При чищенні її не треба терти.

- Гіпоаллергенна
Головне достоїнство меріносів - не кількість, а якість вовни. Її тонина (товщина вовни) складає всього 14,5-23 мікрон (1 мікрон = 10 -6 метра або 10 -3 міліметра)! Для овець грубошерстних порід цей параметр дорівнює 25-35 мікрон. Різниця полягає в тому, що при тонині більше 23 мікрон, пряжа вже починає свербіти і може викликати алергію.

Вибираючи матрац, звертайте пильну увагу, з якого матеріалу виготовлений чохол, тому що 1см2 шкіри людини містить:,
- 25 точок відчуття дотику
- 1 метр кровоносних судин
- 13 точок відчуття холоду
- 4 метри нервових волокон
- 100 потових залоз
- 2 точки відчуття тепла
- 200 точок відчуття болю

Цікаві факти.
Кращі партії меріносової вовни (14,5-16 мікрон) щорічно виставляються на аукціоні "Золота кипа" - саме з цієї сировини згодом створюються колекції елітних тканин для найвимогливіших клієнтів. Учасники аукціону - знамениті текстильні фірми і модні будинки: "Zegna Baruffa, Ermenegildo Zegna, Gucci, Armani - готові заплатити за вдалий лот будь-які гроші. В 2004р., Наприклад, кіпа вовни вагою 98 кг. Була продана за 420 тис. доларів ($ ).